Mesut ve İlkay’a taraftar tepkisi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşen Türkiye kökenli Alman futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan, Alman taraftarlar tarafından protesto edildi.


Almanya-Avusturya hazırlık maçında bazı taraftarlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ı protesto etti.

Rusya’da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası öncesinde Cumartesi akşamı oynanan Almanya-Avusturya hazırlık maçında, bazı Alman taraftarlar Özil ve Gündoğan’ı düdük ve ıslık çalarak protesto etti. “Sağır değiliz, sesler duyuluyor” diyen Özil ve Gündoğan’ın takım arkadaşı Sami Khedira konuya ilişkin olarak başka bir açıklama yapmak istemediğini dile getirdi.


DW Türkçe‘nin aktardığına göre, Alman Milli Takım yönetimi ise artık Özil ve Gündoğan’a yönelik eleştiri ve protestolara son verilmesi gerektiği görüşünü dile getirdi. Alman Milli Takım Menajeri Oliver Bierhoff maç öncesinde Özil ve Gündoğan’a yönelik eleştiriler konusunda uyarıda bulundu. “Mesut ve İlkay genç insanlar. Sürekli olarak sert eleştiriler yöneltmemek gerekiyor” diyen Bierhoff, “Yüksek nitelikleri olan deneyimli siyasetçiler bile bazen pot kırıyor, hata yapıyor veya yanlış mesajlar veriyor, ancak sonrasında işlerine devam ediyorlar. Futbolcular için farklı standartların geçerli olmaması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile biraraya gelerek, fotoğraf çektiren Özil ve Gündoğan’ın siyasi bir mesaj vermek istemediğin gördüğünü belirten Bierhoff, ancak her iki futbolcuya ve danışmanlarına bu fotoğrafın yaratacağı etkiyi düşünmek zorunda olduklarını söylediğini aktardı.

‘İKİSİNİN DE ARKASINDAYIZ’

Alman Milli Takım oyucularından Thomas Müller de Avusturya maçı öncesindeyaptığı açıklamada, Özil ve Gündoğan’ı savunarak, iki futbolcunun takım açısından önemini vurguladı. Yönetimin kararının geçerli olduğunu belirten Müller, “İkisinin de kesinlikle arkasındayız ve takımımızın önemli bir unsurunu oluşturuyorlar. Konu bizim açımızdan kapandı” dedi.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ