Koronavirüsle dalga geçen NBA yıldızının testleri pozitif çıktı: Tüm takım karantinada

Pazartesi düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarına ait tüm mikrofon, telefon ve kayıt cihazlarına dokunarak salgınla dalga geçen Fransız yıldız Ruby Gobert’in testleri pozitif çıktı.


Utah Jazz‘ın Fransız yıldızı Rudy Gobert’e yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve tüm maçların ikinci bir bildirime kadar askıya alındığı bildirildi. Utah Jazz ve Oklahoma City Thunder maçı başlamak üzereyken açıklanan test sonucu yüzünden karşılaşma iptal edildi. NBA’den yapılan açıklama ile normal sezon maçlarının da askıya alındığı duyuruldu.

‘GAZETECİLERİ TEHLİKEYE ATTI’


Gobert pazartesi günü yapılan basın toplantısının sonunda salgını ‘tiye almak için’ tüm mikrofon, telefon ve kayıt cihazlarına dokunmuştu. Bu olayın üzerinden 3 gün geçmeden Gobert’de Corona virüsünün pozitif çıkması spor dünyasının gündemine oturdu. Gobert ABD medyasında da hem hastalığı ciddiye almadığı hem de kayıt cihazlarına dokunarak cihazların sahiplerini riske attığı için ağır sözlerle eleştirildi.

‘İHRAÇ EDİLMELİ’

Gobert’in sosyal medyada da gündem olan skandal hareketi büyük tepki topladı. Sosyal medya kullanıcıları o mikrofonlardan koronavirüs kapan gazeteci tespit edilirse Gobert’in NBA’den ihraç edilmesi gerektiğini söylüyor. İşte Gobert’in tartışmalara neden olan o basın toplantısından görüntüler;
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ