Konyaspor maçında sakatlanan Abdülkadir Ömür sezonu kapattı

Trabzonspor'da sakatlanarak oyundan çıkan Abdülkadir Ömür'ün sağ ayak bileğinin üst bölümünde kırık tespit edildi. Yıldız oyuncunun yaklaşık 3 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Trabzonspor'da Abdulkadir Ömür, Konyaspor maçının 24’üncü dakikasında gelişen hızlı atakta Ömer Ali Şahiner’in sert faülü sonrası acı içinde yerde kaldı ve oyuna devam edemedi.

SAĞ AYAĞTA KIRIK TESPİT EDİLDİ


Sağlık görevlileri sahaya girerek Abdulkadir Ömür’ü sedye ile direkt soyunma odasına götürdü. Genç yıldızın yerine Flavio oyuna dahil oldu.

Hastaneye kaldırılan Abdülkadir Ömür’ün sağ ayak bileğinin üst bölümünde kırık tespit edildiği ve en az 3-4 ay süreyle sahalardan uzak kalacağı ifade edildi.

Çekilen MR sonrası fibula kemiğinde kırık olduğu anlaşılan Ömür’in sezonu kapattığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz sezon menisküs ameliyatı olan ve çok uzun süre sahalardan uzak kalan milli futbolcu, covid atlattıktan sonra Abdullah Avcı tarafından yeniden ilk 11’e alınarak form tutmaya başlamıştı.

İLK AÇIKLAMA AĞAOĞLU’NDAN

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Konyaspor maçında sakatlanan Abdülkadir Ömür'de kırık olduğunu söyledi.

Başkan Ağaoğlu, açıklamasında, “Sıkıntılı süreç içerisinde, Abdülkadir gibi bir oyuncudan böyle bir haber almak çok üzdü. Oyun biraz sertti. Biraz daha dikkatli olmak lazım… Hakem müsaade etti. Çok söyleyecek bir şey bulamıyorum. Çok üzgünüm Abdülkadir Ömür'de maalesef kırık var. Bu da onun şanssızlığı… Geçen yıl da aynısı olmuştu” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ