İzlanda’da skandal, Milli Takımı 3 saat bekletip teker teker aradılar

EURO 2020 H Grubu’nda 4. maçını oynamak için İzlanda’ya giden A Milli Futbol Takımı’na uygulanan işlemler futbolcuları çileden çıkardı. Takım kaptanlarından Burak Yılmaz, İzlanda’daki skandalı sosyal medya hesabından duyurdu.


BURAK YILMAZ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Reykjavik yakınlarındaki Keflavik Havalimanı’ndan paylaşım yapan Burak Yılmaz, “6.5 saat yolculuk yaptık. 3 saattir bekliyoruz. Bizi İzlanda’ya almıyorlar. Böyle bekliyoruz 3 saattir ve bizi almıyorlar.” ifadelerini kullandı.


Daha sonra golcü oyuncu basın mensuplarına, “Saygısızlık bu! 3 saattir orada bekliyoruz. Herkesin çantasını alıyorlar. Teker teker geçiyorlar. 6.5 saat uçtuk, 3 saat bekliyoruz. Hala gelemeyen arkadaşlarımız var.” dedi.


Muhabir olduğu iddia edilen bir İzlandalı Emre Belöezoğlu’na mikrofon yerine tuvalet fırçası uzattı.

EMRE BELÖZOĞLU: GERİLDİK

Kaptan Emre Belözoğlu ise “Ben bir şey söylemek istemiyorum. Ne yazık ki uzun süre tutulduk. İçeride gereksiz fazla bir arama yapıldı. Gerildik.” açıklamasını yaptı. Ayrıca, milli takım oyuncularımızın bavulları didik didik aranırken, pasaport kontrolünde ise uzun süre bekletildiler.

Emre konuyla ilgili bir açıklama yaparken muhabir olduğu iddia edilen bir İzlandalı’nın mikrofon yerine fırca uzatması ise dikkatlerden kaçmadı. Tecrübeli isim bu olayı görmezden gelirken muhabirin bu davranışı provokasyon olarak değerlendirildi.

A Milli Futbol Takımımız, 11 Haziran Salı günü 21.45’te İzlanda ile Laugardalsvöllur Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ