İstifası beklenen Phillip Cocu: Kendimi kulübe adadım

Fenerbahçe’den gönderileceği konuşulan Phillip Cocu, ülkesinde ilginç açıklamalarda bulundu. Başakşehir maçından sonra istifa edeceği yönündeki soruya “Hayır” yanıtını veren Hollandalı çalıştırıcı, kendisini kulübe adadığını söyledi.
TRANSFERDE BELLİ SAYIYI GEÇMEMELİYDİK

Phillip Cocu, yaptığı açıklamada Fenerbahçe’nin içerisinde bulunduğu durumu da değerlendirerek şunları söyledi: “Yeni oyuncuların, Süper Lig’i tanıması gerekiyor. Kulübün mali durumundan dolayı transfer politikamız farklı bir şekilde oldu. Belli bir sayıyı geçmemeliydik. Aldığımız oyuncuların Türkiye Ligi’ni tanıması gerekiyor. Bu da biraz zaman alacak.”

KÜLTÜREL DEĞİŞEME GİTMEK İSTEYEN İLK KULÜP

Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Damien Comolli ile hemen hemen her gün görüştüğünü de söyleyen Hollandalı teknik adam “Her açıdan artık çok farklı bir dünyada yaşıyorum. Kendimi şu an kulübe adadım. Her gün Comolli ve Ali Koç ile görüşmelerimiz oluyor. Farklı bir yapıya alışmaya çalışıyoruz. Fenerbahçe, Türkiye’de kültürel bir değişime gitmek isteyen ilk kulüp. Başkanımızın günden güne değişmeyen uzun vadeli bir vizyonu var” açıklamasını yaptı.

BULUNDUĞUMUZ DURUM HAYAL KIRIKLIĞI

Fenerbahçe’de şu anki pozisyonlarının hayal kırıklığı olduğunu da kaydeden Cocu “Şu an içinde bulunduğumuz pozisyon Fenerbahçe gibi bir kulüp için kabul edilemez. Geçiş dönemine rağmen en iyisini yapmalıyız.

Zor bir durumdayız, takımımız şu an istikrarsız. Burada takıma inanmak önemli bir rol oynayacak. Yapılan eleştirileri anlıyorum. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp ve sonuçlar hayal kırıklığı yaratıyor. Böyle dönemlerde de taraftarların eleştirileri olabiliyor” dedi.

Eleştirilere de yanıt veren Hollandalı çalıştırıcı şunları ifade etti: “Kendimi yeni bir projeye adadım. Bu deneyimin sorunlar olmadan gerçekleşmeyeceğini ben de biliyorum. Kulübün içerisindeki mali durum da bu meydan okumayı daha da zorlaştırıyor”

KADRO DIŞI OLMASI VOLKAN BİR DAHA OYNAMAYACAK ANLAMINA GELMİYOR

Kadro dışı kalan Volkan hakkında da konuşan Phillip Cocu “Volkan’ın kulüp için önemini, kendini bu kulübe adamış birisi olduğunu biliyorum. Ama Volkan bir hata yaptı. Bu bir daha asla oynamayacağı anlamına gelmiyor” diyerek kendisi ile ilgili olarak da “Kariyerimde hiçbir zaman en kolay yoldan gitmedim.

Futbolcuyken de böyleydi, şimdi de… Türkiye’yi hiçbir şekilde Hollanda ile kıyaslayamazsınız. Fenerbahçe’deki kariyerim nasıl biterse bitsin bu benim için zenginleştirici bir deneyim olacak” ifadelerini kullandı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ