İbrahimoviç’e İsveç’te tepki, heykelini ateşe verdiler

İsveçli dünya yıldızı futbolcu Zlatan Ibrahimovic’in ülkesinin takımlarından Hammarby’a ortak olması, Malmö taraftarının sert tepkisine neden oldu. Efsane oyuncunun heykeli yaktılar.


Zlatan Ibrahimovic’in İsveç’te yaptığı futbol yatırımı, yıldız golcünün eski takımı Malmö’nün taraftarlarını kızdırdı. Malmö taraftarlarının öfkesi sınırları aştı ve 38 yaşındaki futbolcunun heykeli ateşe verildi. Hammarby’nin hisselerinin %50’sini satın alan ve bu hamlesiyle Malmö taraftarları tarafından hain ilan edilen Zlatan’ın heykeline çeşitli sabotajlar yapıldı. Son olarak tepkiler iyice çığırından çıktı ve yıldız ismin heykeli ateşe verildi.
POLİS MÜDAHALE ETMEK ZORUNDA KALDI

Malmö’de doğup büyüyen ve uzun yıllar bu kentin takımı için top koşturan Zlatan Ibrahimovic, dikilen heykeliyle 2019’un Ekim ayında ölümsüzleştirilmişti. Bir grup Malmö taraftarı Zlatan Ibrahimovic heykelinin koluna klozet kapağı taktı. Bununla da yetinmeyen taraftarlar heykelin başına bir poşet geçirdi. Yaşanan olayların ardından polis konuya müdahale etmişti.

Bazı şehir sakinleri Zlatan Ibrahimovic’in Hammarby hamlesinin bir şakadan ibaret olduğunu düşünüyordu… Hammarby’nin %50’sini satın alan Zlatan Ibrahimovic’in kariyerini hangi kulüpte sürdüreceği belirsizliğini koruyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ