İbrahimovic tarihin en iyisini açıkladı

Milan'ın yıldızı Zlatan İbrahimovic tarihin en iyi futbolcusunu açıkladı.

Zlatan Ibrahimovic, Brezilyalı Ronaldo'nun 'tarihin en iyi oyuncusu' olduğunu söylüyor.

Ibrahimovic, Milan'ın Avrupa Ligi'nde Kızıl Yıldız ile karşılaşacağı maç öncesi Ronaldo'ya karşı hayranlığını dile getirirken Brezilyalı yıldızı Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi isimlerin de önüne koydu.


39 yaşındaki futbolcu, 2002 yılında Brezilya'ya Dünya Kupası zaferinde ilham veren Ronaldo Nazario'nun eşsiz yetenekleriyle maçın önüne geçtiğini ve futbol sanatının rakipsiz ustası olduğunu düşünüyor.

ZLATAN IBRAHIMOVİC NE DEDİ?

Zlatan, Discovery Plus'a şu şekilde konuştu:

"Ronaldo'yu anlatmama gerek yok. Her zaman söylerim, iki tür oyuncunuz vardır: oyunu oynayanlar ya da oyunun kendisi olanlar. Benim için Ronaldo oyunun kendisiydi. Onu oynarken izleyen herkes onun gibi oynamak ve onun gibi olmak isterdi. Hareketleri, adım atma şekli... Benim için şüphesiz tarihin en büyük oyuncusu."

RONALDO'NUN OLAĞANÜSTÜ KARİYERİ

Ronaldo profesyonel kariyerine 1993 yılında Cruzeiro'da başladı ardından da PSV, Barcelona, Inter, Real Madrid, Milan ve Corinthians gibi kulüplerde forma giydi.

Brezilyalı forvet toplamda 452 maça çıktı ve 296 gol kaydetti. Üç kez FIFA Dünya Yılın Oyuncusu ve iki kez Ballons d'Or kazandı. 

Ronaldo, Barça ve Inter'de forma giydiği dönemlerde kariyerinin en parlak dönemlerini yaşadı.

2002 Dünya Kupası'nda 8 gol atmadan önce 1998'de Brezilya'nın Dünya Kupası finaline yükselmesine yardım etti. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ