Galatasaray'dan Arda Turan kararı

Galatasaray'da transfer edilmesi gündeme gelen ve tribünleri bölen Arda Turan transferinde karar verildi. Futbolcunun transferi gerçekleşmeyecek.


Arda Turan son beş yıldır düzenli futbol oynayamıyor ve bu sezon da Başakşehir'de ilk 11'e dahi giremedi. Sarı-kırmızılı taraftarlar, verim alınamayacağı için transfere karşıydı. Camiada bir grup ise Arda'nın Galatasaray'a 12 milyon euro bonservis kazandırdığını belirterek transferini savunmuştu. Ancak verim alınamayacak bir oyuncuya ödenecek maaşla bu kazancın da ortadan kaybolacağı ifade ediliyordu.

Devre arası transfer sezonu sona ermeden Arda defteri Galatasaray için kapanmış oldu. Hürriyet'in haberine göre, önceki gün taraftarların “Destekleriz” açıklaması yaptığı, Arda’nın da buna “Çocukluk aşkımsın” sözleriyle yanıt verdiği transfer konusunda toplantı yapıldı. Sarı kırmızılı kulüpte herkesin fikir ayrılığına düştüğü ve tartıştığı tecrübeli oyuncunun transferi başka bahara kaldı.


Teknik Direktör Fatih Terim ile Başkan Mustafa Cengiz bu konu hakkında görüşme yaptı. Daha önce G.Saray’a dönüşü adına yeşil ışık yakan ve “Arda’yı sadece ben değil, G.Saray camiası ve taraftarı da istemeli’ diyen tecrübeli hoca bu konuya yarınki Rize maçı sonrasında nokta koyacak.

Fatih Terim’in yarınki kupa maçı sonrasında eski öğrencisi için açıklamalara imza atarak bu konuya nokta koyması bekleniyor. Bu arada Galatasaray’da dün sürpriz de bir istifa yaşandı. Özgür Savaş Özüdoğru, Galatasaray yönetim kurulundaki görevlerinden istifa etti.

Ankara’da yaşayan ve dünkü toplantıya katılamayan Özüdoğru, “Kimseyle kişisel sorunum yok. Başkanı ve yönetimdeki arkadaşlarımızın da başarılı olmasını istiyorum” dedi. Bununla birlikte yedek üye Erol Özmandıracı da görevlerini bıraktı. Ayrılıkların basketbol şubesi ile alakalı olduğu ortaya çıktı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ