Galatasaray’da ibra krizi: ‘Terim sözleşmeyi imzalamıyor’

Galatasaray, Adnan Polat’tan sonra ikinci kez ibra depremiyle sarsılırken, muhalefet ile yönetim arasındaki gerilim daha da artacağa benziyor...
Başkan Mustafa Cengiz ve ekibi, hukuki yollara başvurup konuyu mahkemeye taşıyarak göreve devam etmeyi planlıyor. Muhalefet ise tüzüğe göre kesinlikle 30 gün içinde seçim kararı alınması gerektiğini söylüyor. 

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Fanatik’in haberine göre, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ibra krizi sonrası seçim yapılana kadar yeni sözleşmeyi imzalamama kararı aldı.

Mali Genel Kurul öncesi Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak’ın, Fatih Terim ile görüştüğü ve beş yıllık yeni sözleşme üzerinde anlaştıkları basına yansımıştı. Ancak Cengiz’in ibra edilmemesinin ardından Terim'in nezaketen yeni seçim yapılana kadar herhangi bir imza atmama kararı aldığı ileri sürülüyor.


Camianın önde gelen isimlerinden Hayri Kozak ise Mustafa Cengiz’e tepkili . “Başkan Mustafa Cengiz ve kurullarının son genel kurulda ibra edilmemiş olmasının tek sorumlusu kendisi ve yakın çevresidir” diyen Kozak, “Özellikle ikinci döneminden itibaren tavırları, söylemleri ve kararları son derece hatalıydı. Tüm disiplin sevkleri, son Divan kurulunda üyelere savurduğu tehditler üyeleri, özellikle gençleri fazlasıyla tahrik etti” görüşünü dile getiriyor.

Kozak, Galatasaray'ın daha fazla zarar görmemesi adına Cengiz’in en kısa sürede genel kurul kararının yasal gereği olan istifasını vermesi gerektiğini savunuyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ