Fenerbahçe’de kombine fiyatlarına isyan!

Spor Toto Süper Lig 2019-20 sezonu öncesinde Fenerbahçe kombine fiyatlarını açıklarken sarı lacivertli taraftarlar yapılan zamlara tepki gösterdi.
 Bazı tribünlerde yüzde 20'yi aşan zamlar sonrasında tribün grupları da açıklama yaparak yönetime göndermede bulundu.
Geçen sezon kötü günler geçirmesine rağmen dolu tribünlere oynayan Fenerbahçe’de yeni sezon kombine fiyatları taraftarların isyan etmesine neden oldu.

Fenerbahçe, 2018-19 sezonunda 39 bin 226 adet kombine satarken Ülker Stadı’nda oynanan maçlarda ortalama 29 bin 429 seyirci karşısında sahaya çıktı.


Küme düşme potasına kadar gerilemesine rağmen sezonu 6. sırada bitiren ancak Avrupa vizesi alamayan sarı lacivertlilerde yeni sezonun kombine fiyatlarına yapılan zamlar olay yarattı.

Zamların yanı sıra taksitle kombine alımına yüzde 8 vade farkı konulması ve kombine devir sınırlamasının 6 maça düşürülmesi de taraftar gruplarının şikayetleri arasında yer aldı.

Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Galatasaray’ın daha ucuz fiyattan kombine satması da Fenerbahçeli taraftarların yönetime olan tepkilerine neden oldu.

Öte yandan ‘Fener Ol’ kampanyasına da milyonlarca lira bağış yapan taraftarlar, kombinelere yapılan zamların geri çekilmesini talep ediyor.
Başkan Ali Koç’un büyük destek verdiği 1907 UNIFEB, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Tüm olumsuzluklara ve başarısızlıklara rağmen sezon boyunca cefasına ortak olduğumuz, kötü gününde elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduğumuz, iftiralara ve operasyonlara karşı arkasında ve dimdik ayakta durduğumuz, cefasına seyirci değil, sevdalı olduğumuz; Fakat her şeye rağmen kusurlu bir devir sistemi ve fahiş kombine zamlarıyla ödüllendirildiğimiz için teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ