Enes “Freedom” yazılı ayakkabısıyla parkeye döndü

NBA’de sezon öncesi hazırlık maçında Enes Kanter’in takımı Boston Celtics, Cedi Osman’ın takımı Cleveland’ı 118-72 mağlup ederek sahadan sildi.


Enes Kanter & Cedi Osman Düellosunda gülen taraf Boston oldu.

Boston Celtics’de sonradan oyuna girip 13 dakika süre alan Enes Kanter, maçı 6 sayı 7 ribaunt ile tamamladı. Enes Kanter’in parkeye ‘Freedom’ yazdığı ayakkabılarla çıkması, maçın dikkat çeken başka bir yönüydü.
Takım olarak kötü gününde olan Cleveland’da Cedi Osman ilk beşte başlayıp 24 dakika süre aldığı maçı, 2 sayı 5 ribaunt ile tamamladı.Boston’da Strus 14, K.Walker ise 12 sayı ile öne çıkan oyuncular olurken, en çok ilgiyi gören ise NBA’nin en uzun boylu oyuncusu Tacko Fall oldu. Maçın sonlarında oyuna giren 2.31 boyundaki müslüman oyuncu, yaptığı iki smaçla tribünleri coşturdu. Enes Kanter’in samimi arkadaşı olan Senegalli oyuncu, draftlarda seçilmemiş ama Celtics kendisiyle sözleşme imzalamıştı.

 

NBA’de normal sezonun başlayacağı 22 Ekim öncesinde yaptığı 3 hazırlık maçınıda kazanan Boston Celtics yükselen form grafiğiyle taraftarlarını mutlu etmeye devam ediyor.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ