Djokovic rekorun eşiğinde

Erkekler tenisinin 1 numarası Novak Djokovic, ATP Viyana'da 2 galibiyet aldığı takdirde, idolü Pete Sampras'nın 6 kez ile tüm zamanların en çok yıl sonunda dünya 1 numarası olma rekoruna ortak olacak.

Hafta sonu Viyana ATP Turnuvası'nda boy gösterecek Novak Djokovic, 2 maç kazanması halinde yılı WTA dünya sıralamasının zirvesinde tamamlayacak. Djokovic, böylece idolü Amerikan tenisçi Pete Sampra'nın 6 kez ile tüm zamanların en çok yıl sonunda dünya 1 numarası olma rekoruna ortak olacak. 

NTVSpor'un haberine göre, Djokovic, ufuktaki rekor için konuşurken, "Sampra benim çocukluk kahramanım, onun rekoruna ortak olma düşüncesi harika bir his" dedi.


33 yaşındaki tenisçi, 2011, 2012, 2014, 2015 ve 2018 yıllarının sonunda erkekler tenis sıralamasında zirvede yer almıştı.

Novak Djokovic'in idolü Sampras, bu başarıyı 1993 ve 1998 arasında başarmıştı.

Djokovic'in diğer hedefi ise Roger Federer'e ait 310 hafta boyunca 1 numarada kalma rekorunu kırmak. Şimdiye kadar 291 hafta en üst düzeyde kalan Sırp oyuncu, "Başarmak için en büyük hedeflerimden bir tanesi ve üzerinde çalışıyorum" ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ