Avrupa maçları gece yarısı başlayacak

Türkiye’de yaz saati uygulamasının 1 yıl daha devam edeceğine ilişkin karar resmi gazeteden duyuruldu.


Avrupa ülkeleri 28 Ekim’de saatlerini 1’er saat geri alacak. Böylece UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ndeki maçlar, bu tarih itibarıyla Türkiye’de 1 saat daha geç başlayacak.

GALATASARAY’IN MAÇI 23:00’TE


Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray, Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Akhisarspor’un özellikle deplasmanda oynayacağı karşılaşmaların başlangıç saati gece yarısını bulacak.

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nin 3. haftasında oynayacağı Schalke maçı 6 Kasım Salı günü TSİ 23.00’te oynanacak. Mücadelenin bitiş saati ise ertesi güne geçmiş olacak ve saat 01.00 bulacak.

UYKU SAATİNDE MAÇ

Özellikle UEFA Avrupa Ligi’nde oynanan maçların başlama saati ise gece yarı olacak. UEFA Avrupa Ligi’nde Beşiktaş’ın 29 Kasım Perşembe günü deplasmanda oynayacağı Sarpsorg maçı TSİ 00.00’da, 13 Aralık Perşembe günü Fenerbahçe’nin deplasmanda Spartak Trnava ie oynayacağı maç da 00.00’da başlayacak. Bu karşılaşmaların bitiş saati ise 02.00’ı bulacak.

Bu durum takımların dinlenme sürelerini de sıkıntıya sokacak. Türkiye saati ile gece yarısından sonra biten maçlar için dinlenme süresi çok fazla olmayacak. Deplasmandan gelip deplasmana gidecek olan takımlar için süreç daha da zorlaşacak. En fazla bir antrenman yapıp direk maçın oynanacağı yere uçuşlar olacak.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’de lig fikstürünü ayarlarken Futbol Federasyonu ile bu konuları görüşerek maç günlerini koordine ettiklerini ifade etmişti. Sarı-Kırmızılı takım maçların önemli bir kısmını cuma günü oynamak zorunda kaldı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ