'Acun'un satın aldığı futbol kulübü belli oldu'

Eğlence şovlarına imza atan ve medya patronu olan Acun Ilıcalı'nın futbol kulübü satın aldığı iddia edildi.
Ilıcalı, daha önce CNN Türk'ün Instagram hesabında Damla Uğurtürk'ün konuğu olmuş ve Avrupa'da bir futbol kulübü satın alabileceğini duyurmuştu.


Spor yorumcusu Raşit Altun, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Acun Ilıcalı, başkanlığını Türk iş insanı Işıtan Gün’ün yaptığı Hollanda Ligi Eredivisie takımlarından Fortuna Sittard’ı satın aldı" dedi.

Altun, Ilıcalı'nın Fortuna Sittard'ın 3-4 milyon dolar borcunu karşıladığını ileri sürdü.
 

Twitter ve Wikipedia gibi dev kuruluşları temsil eden ünlü avukat Gönenç Gürkaynak, Acun Ilıcalı'nın kulüp satın almasıyla ilgili paylaşımda bulundu.

Gürkaynak, "Acun Ilıcalı Avrupa'da kulüp satın alacakmış. 2018'de vergi rekortmenleri arasında 83. sırada. Ben o listede 9. sıradaydım. Avrupa'da kulüp satın alamam" dedi.
 

Gürkaynak'a Acun'dan sert yanıt geldi:

"Bence de kulüp alamazsın 8 ayrı ülkenin en büyük televizyonlarına prodüksüyon yapmıyor olabilir misin? O bahsettiğin listede ben en az 10 yıldır varım. Verdiğin verginin reklamını yapmak için beni kullanma, çirkin şeyler bunlar..."

 
Gürkaynak ise Acun'a cevap vermekte gecikmedi:

"Vergi vermek suretiyle reklam teorisini bilemem ama Avrupa'dan futbol takımı alamayacağım konusunda mutabıkız. Ben de öyle yazmışım zaten. Alamam."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ