Yavaş’ın başlattığı ‘İyilik bulaşıcıdır’ kampanyasına katılım 15 milyon TL’yi geçti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “Su ver, Bilet ver ve El ver’ kampanyasında 15 milyon TL sınırı geçildi.


6 milyon 600 bin liralık su faturası ödendi, 660 bin liralık Anakart yüklemesi yapıldı, 8 milyon liralık nakit dağıtıldı.

Mansur Yavaş’ın, “İyilik bulaşıcıdır” sloganıyla başlattığı yardım kampanyalarına büyük ilgi gösterildi. Yavaş’ın veresiye defterlerinin kapatılması ile başlattığı, “6 Milyon Tek Yürek” hareketinde, “Su ver, Bilet ver ve El ver’ kampanyası için 15 milyon sınırı geçildi. Hayırseverler 72 bin ailenin su faturalarının tamamını ödedi. İcra borcu olan vatandaşların su faturalarının ödenme işlemleri ise devam ediyor.


YARDIMLAR 23 MİLYON TL’Yİ GEÇTİ

Kampanya sırasında 6 milyon 600 bin lira tutan, 147 bin 322 adet su faturası ödendi. ‘’Bilet Ver” ile de 660 bin TL’lik Anakart yüklemesi yapıldı. “El Ver” kampanyası ile ise ihtiyaç sahibi vatandaşlara 8 milyon 200 bin TL nakit yardımı yapıldı. Daha önce de “İftar Ver” kampanyasıyla hayırseverler tarafından 500 bin 102 kişiye toplam 7 milyon 501 bin 530 TL tutarında sıcak yemek alınıp dağıtılmıştı. İftar kampanyasıyla birlikte tüm yardımlar yaklaşık 23 milyon TL oldu. Kampanyalara www.ankaratekyurek.com adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı açıklamada, “Hızır olan kardeşlerim, alan eli görmeden iyilik eden veren el oldunuz, bayram arifesinde yüz güldürdünüz. Su gibi aziz olun, aziz kalın” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ