Yandaş medya Davutoğlu'yun Gelecek Partisi'ni görmedi

Ankara uzun süredir, AKP'den kopanların kuracakları partileri konuşuyordu ve dün bu partilerden biri kuruldu. AKP'den istifa eden Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi'ni resmen ilan etti.


Davutoğlu bir basın toplantısıyla partisinin  programını açıkladı. Ancak AKP'ye yakınlığıyla bilinen yandaş medya Ahmet Davutoğlu ve partisine hiç yer vermemesi dikkat çekti. 

Gelecek Partisi'nin  kuruluşu Yenişafak, Star, Akşam, Güneş gazeteleri anasayfalarından Gelecek Partisi'nin kuruluşunu görmezlikten geldi. Türkiye gazetesi anasayfadan "Gelecek Partisi, geçmişi istedi" başlığıyla küçük gördü.


Muhalif kesimleri hedef göstermekle tanınan Akit gazetesi anasayfadan "Davutoğlu'nun partisi gelecek vaad etmedi" başlığıyla küçük kutuda gördü. 

Ahmet Davutoğlu'nun partisini manşetinden duyuran gazete ise Karar oldu. Gazete, partinin kuruluşunu "Liderin değil, ortak aklın dediği olacak" başlığıyla manşetten gördü.

Gelecek Partisi, sadece yandaş medya değil, kendisini muhalif olarak tanımlayan medya da yer bulamadı. Cumhuriyet gazetesi de Davutoğlu'yun partisini anasayfasından görmedi. BirGün gazetesi "Sahte umut esterdi", Sözcü gazetesi "Siyasette yeşil yaprak" başlığıyla haberi küçük kutudan verdi. 

Yeniçağ gazetesi de küçük kutudan gördü ve "Davutoğlu 'Anadilde eğitim' dedi" başlığını tercih etti. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ