Üç büyükşehirden sonra sırada Ankara mı var?

AKP eski milletvekili Ahmet Faruk Ünsal, kayyum atamalarında sıranın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ta olduğunu öne sürdü.


22. dönem AKP milletvekili Ahmet Faruk Ünsal, kayyum atamalarının başka partilere de sirayet edebileceğini iddia etti. Ünsal, sırada Mansur Yavaş’ın olduğunu öne sürdü.

YENİLGİNİN FATURASI KÜRTLERE KESİLDİ


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimleri öncesi “seçilirlerse mazbatayı alacaklar mı, alırlarsa çalışırlar mı” açıklamasını hatırlatan Ünsal, kayyum atamalarının sürpriz olmadığını ifade etti. “AKP-MHP-Vatan Partisi’nden oluşan iktidar bloğunun hukuku ve demokrasiyi pervasızca çiğnediğini” belirten Ünal, AKP’nin İstanbul yenilgisinin faturasını Kürtlere kestiğini dile getirdi.

ANKARA’YA DA KAYYIM ATANABİLİR

Kayyum atamalarının başka partilere de sirayet edebileceğini dile getiren Ünal, en büyük risk altında olan belediyenin ise CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi. Ünsal, “Mansur Yavaş hakkında bir hukuki süreç yaşanıyor. Eğer o süreci Mansur Bey’in belediye başkanlığına mal olacak şekilde sonuçlandırırlarsa, ki olmaz diyemiyorum, sırada Mansur Yavaş’ın olduğunu söyleyebiliriz” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ