Türkeş Yüksekdağ'ın odasına kondu

Tutuklu Figen Yüksekdağ'ın Meclis'teki odasına Tuğrul Türkeş yerleşti.
Yeni kabinede yer bulamayan AKP Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, yeniden Meclis’e dönerken, vekilliği düşürülen HDP’nin eski Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Figen Yüksekdağ’ın boşaltılan odasını kullanmaya başladığı öğrenildi. 

Yüksekdağ’ın 21 Şubat’ta hakkındaki hapis cezasının onaylanmasından sonra milletvekilliğinin düşürülmüş ve çalışma odası olarak kullandığı Yeni Halkla İlişkiler Binası’ndaki 6013 nolu odası da aynı gün boşaltılmıştı. O tarihten bu yana boş olan oda, geçtiğimiz günlerde yeni sahibi tarafından kullanılmaya başlandı. 

19 Temmuz’da yeni kabinenin açıklanmasından sonra kabinede yer alamayan Türkeş, yeniden Meclis’e döndü. Kendisine ait bir oda bulamayan Türkeş’in Meclis’e döndükten kısa bir süre sonra aylardır boş olan ve bir dönem Yüksekdağ’ın kullanmış olduğu odaya yerleşti.


HDP’de vekillikleri düşürülen Nursel Aydoğan, Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer Öztürk’ün çalışma odalarının girişindeki tabelaların ise söküldüğü ve odaların halen boş olduğu öğrenildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ