TTB için 'tıbbi atık' dedi, lideri gibi kapatılmasını istedi

MHP'nin Türk Tabipleri Birliği'ne yönelik saldırısı sürüyor. Bahçeli'nin "TTB Kapatılsın" çağrısının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Bu Marksist yuvasının dağıtılmasının zamanı geldi," dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türk Tabipleri Birliği'ni 'tıbbi atık' olarak nitelendirerek, “Artık bu Marksist yuvasının dağıtılmasının, en azından mesleki tekelinin kırılmasının zamanı gelmiştir" dedi.

Yazılı bir açıklama yayımlayan Yalçın, TTB yöneticilerinin “kendilerini Marksizm’e ve ona hizmet eden partilere” adadığını savundu ve bu nedenle örgütün bir “tıbbi atık” haline geldiğini söyledi.


Doktorların “TTB tekelinden kurtularak” başka bir meslek odası oluşturabilmesinin önünün açılmasını öneren Yalçın, “Türkiye’de bazı meslek odaları; buralarda yuvalanan Marksistler yüzünden meslek sahiplerinin hak ve menfaatlerini korumaktan çok, CHP’nin siyasetteki yan kuruluşu gibi faaliyet göstermektedir. Bunlardan biri de Türklükle ilgisi olmadığı gibi, doktorların sorunlarıyla da alakası bulunmayan Türk Tabipler Birliğidir. Kendilerini Marksizm’e ve ona hizmet eden partilere adamış Tabipler Birliğinin yönetici tayfası, doktorluktan ve sağlık sorunlarından çok siyasetle iştigal etmekte ara sıra hekimlik yapmaktadır" ifadelerini kullandı.

TTB'NİN AÇIKLAMALARINI BEĞENMEMİŞ

Yalçın, TTB'nin koronavirüs veri rakamlarıyla oynadığını ve sağlık camiasının bu konudaki çabalarını baltalamaya çalıştığını söyleyerek, "'Tıbbi atık' haline gelen Tabipler Birliği’nin Covid-19 salgını hakkında verdiği gündelik rakamlar o kadar şişirilmektedir ki bunlar hastalığın yayılma sürecinde erişilen gün sayısıyla çarpıldığında sadece Ankara’da milyonlarca hasta tablosu varmış gibi görünmektedir. Oysa Covid-19 ile mücadelede Türkiye’nin bütün dünyada takdir gören başarılarını yok göstermek, sadece hükümete değil; sağlık çalışanlarına bühtandır, ihanettir. Bu uğurda hayatını kaybedenlere saygısızlıktır" dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ