Trump, Erdoğan görüşmesi bitti! “İade edeceğiz” dedikleri mektup gündeme geldi mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine “aptal olma” diyen ve Türkiye’yi tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray’da bir araya geldi.
AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ın hakaret ve tehdit içeren 9 Ekim tarihli mektubu Washington’a yanında götüreceğini ifade etmişti. İkili arasında gerçekleşen 1,5 saatlik görüşmede mektup konusunun gündeme gelip gelmediği merak konusu oldu.


Görüşme öncesi açıklama yapan iki lider gündemdeki konuların detaylıca görüşüleceğini belirtti. Erdoğan, “Basın toplantısı yapacağız ve her şeyi detaylı bir şekilde konuşacağız” derken, Trump ise “Ticari konuları konuşacağız. Bununla birlikte S-400’ler konusunu da, F-35’leri de konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Trump, Türkiye’nin IŞİD’le mücadelesini sürdürdüğünü söylerken “Türkiye IŞİD’lileri çok iyi takip ediyor. Türkiye yakın zamanda yüz IŞİD’liyi yakaladı, onların icabına bakıyorlar. IŞİD konusunda çok başarılıyız. IŞİD konusunda üç numaralı ismin peşindeyiz. Bir numara olacağını düşünürken kaçıyor” şeklinde konuştu.

“Türkiye hem S-400’lere hem de F-35’lere sahip olabilecek mi?” sorusuna da yanıt veren Trump, “Bunu konuşacağız, basın toplantısında yanıt vereceğiz” dedi.

ABD Başkanı Trump’ın davet ettiği Cumhuriyetçi Parti senatörlerinden Lindsey Graham, Tim Scott ve Ted Cruz da görüşmeye katıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ