‘Tedbirleri kaldırdıkça devletin kasası dolmaya başlayacak’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgın tedbirlerini kaldırdıkça inşallah üretim çarkları tam hız dönmeye, halkımızın ve devletimizin kasası tekrar dolmaya başlayacaktır" ifadesini kullandı.Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Devlet ve millet olarak hep birlikte gereken iradeyi gösterip, çok çalışarak bu tarihi fırsatı değerlendirmekte kararlıyız” dedi. Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:


‘HAYATI SINIRLAMANIN MALİYETİNİN FARKINDAYIZ’ 

Erdoğan, “Hastalıktan yakamızı kurtarmak için tedbirleri uygulamaya devam etmemiz gerekiyor. 65 yaş üst ve 20 yaş altının haftalardır evden çıkamadığını unutmuyoruz. Kimi zaman 4 güne kadar varan yasakların insanımızın için ne demek olduğunu görüyoruz. Hayatı bu derece sınırlandırmanın ülkemize maliyetinin farkındayız. Ancak bu süreçte fedakârlık yapmaz ve salgını diğer ülkelerle eş zamanlı olarak geride bırakmazsak daha büyük bedeller ödeyeceğimizi biliyoruz.” dedi.

Erdoğan, “Yaklaşık 1.5 ayı bulan bu dönemde metanetle davranan 83 milyon vatandaşımızın her birine şahsım ve partim adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ