TBMM’de Suriye ve Irak tezkeresi bir yıl uzatıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Irak ve Suriye’ye asker gönderilmesi hakkında yetki veren Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi’nin süresi bir yıl daha uzatıldı. 1 yıl daha uzatılan tezkere AKP, CHP, MHP ve İyi Parti’nin oyları ile kabul edildi.
Suriye’nin kuzeyine olası bir operasyon hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde TBMM, sınır dışı askeri operasyon yetkisi veren Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi’ni bir yıl daha uzattı.  30 Ekim 2019’da süresi dolacak olan tezkere bir yıl uzatılmış oldu.


KILIÇDAROĞLU: İÇİMİZ YANA YANA EVET DİYECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada tezkereye destek vereceklerini açıklamıştı.

“Tezkere bugün görüşülecek. Orada askerlerimiz var. O askerleri korumamız lazım.” diyen Kılıçdaroğlu, “Burunlarının kanamaması lazım, askerlerin hatırı için, oraya oğlunu gönderen askerlerin annelerin hatırı için bu tezkereye içimiz yana yana evet diyeceğiz.” ifadesini kullandı.

HDP: “MECLİS’E GELEN TEZKERE BİR SAMİMİYET TESTİDİR”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ise grup toplantısında tezkere hakkında “Meclis’e gelen tezkere bir samimiyet testidir. Demokrasiden yana mısınız savaştan yana mısınız, barıştan yana mısınız felaketten yana mısınız? 20 yıldır meclise tezkereler geliyor. 20 yılsonunda tezkereler ülkeyi nereye sürükledi?” diye konuşmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ