Soylu'dan "tam kapanma" açıklaması: Dişinizi biraz daha sıkın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Tam kapanmada toplam 7 günümüz daha var, dişinizi biraz daha sıkın çocuklarımız ve yarınlarımız için" açıklaması yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kars’ta düzenlenen güvenlik toplantısında yaptığı konuşmada, "tam kapanma" sürecine ilişkin açıklama yaptı. 10 milyon kişinin izin belgesi alıp çalışmaya devam ettiğini belirten Soylu, "Üretim ve tedarik sürecinde bir eksiklik söz konusu değil" dedi. Halktan fedakarlık yapmasını beklediklerini ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Tam kapanmada toplam 7 günümüz daha var, dişinizi biraz daha sıkın" dedi.

AA'da yer alan habere göre Soylu, Kars'ta DSİ 24. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen güvenlik toplantısında yaptığı konuşmada, "Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu hastalık temasla bulaşıyor. Hep birlikte tedbirlere uymalıyız. Aksi takdirde bayramlaşmada tedbirlere uymazsak, fedakarlığımız boşa gider. Çok büyük fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce sabır sonra bayram." dedi. Soylu'nun pandemiye ilişkin açıklaması şöyle:


"Geçen hafta cuma gününden itibaren hep birlikte tam kapandık. Önemli bir sürece başladık, hepimiz biliyoruz ki bir kısıtlama yaptık. Başladığımızda sayı 63 bin idi. Tüm denetim mekanizmalarımız sahada. Amacımız vakaların artmaması. Bugün geldiğimiz nokta 18 bin civarında. Bu sahada da görülüyor. Mutasyonun sevk ettiği ivme tedirgin etmişti. Tüm noktalarda denetimler devam ediyor.

Hastalık ve cenaze durumunda izin veriyoruz. Bunun dışında 'memlekete gideyim' şeklindeki yaklaşımlar virüsü yayacaktır.Tam kapanmada toplam 7 günümüz daha var, dişinizi biraz daha sıkın çocuklarımız ve yarınlarımız için. Dün pazarlar vardı yaklaşık 3 bin 500 yerde açıldı. Pazarcı esnafımız da uydu."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ