Sonunda kendini peygambere benzetti

Erdoğan yaşadıklarını Hz. Muhammed'in kapıya örülen örümcek ağı nedeniyle mağarada bulunamamasına benzetti.
Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunanların kendisini uçakta bulamadığını anlatarak bunu Hz. Muhammed'in (SAV) kapıya örülen örümcek ağı nedeniyle mağarada görülememesine benzetti.

Erdoğan daha önce takipçileri tarafından "İkinci peygamber", "Allah'ın elçisi" "ona dokunmak ibadettir", "Tayyip Erdoğan sünnetleri" "Erdoğan'ın resmi yere konmaz" "Allah'ın tüm vasıflarını üzerinde toplamış" şeklinde nitelenmişti. Ancak Erdoğan ilk kez kendisini Hz. Muhammed'e benzetti. 

CANLI YAYINDA PEYGAMBER BENZETMESİ

ATV ile A Haber'in canlı yayınına katılan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Damadım, eşim, kızım torunlarım hep beraber oradan çıktık ve Dalaman'a ulaştık, bizden önce meğerse Dalaman'a gelmişler, bizim uçağı incelemişler. Fakat çok ilginç şeyler oluyor ve uçağa girmişler, bakmışlar çıkmışlar. Bizim bunlardan haberimiz yok. Biz indik, hemen uçağa geçtik daha sonra öğreniyoruz. Ki bunların gelip gitmesi hani Nur Mağarası'ndaydı değil mi? Hani geliyorlar sevgili peygamberimiz, Ebubekir Sıddık ile orada ama mağaranın kapısını örümcek örüyor ve gelip bakıyorlar ki örümcek ağ örmüş, ‘Burada örümcek ağ ördüğüne göre herhalde buraya kimse girip çıkmış değildir' diyorlar ve kapıdan müşrikler dönüp gidiyor. Şimdi bunlar da gelip bakıyorlar filan kimseyi görmeyince uçağın içinde dönüp gidiyorlar onların arkasından biz biniyoruz ve uçağımıza binip, üç ayrı noktada tabii o gece bizim uçak var çünkü hedef saptıracağız. Dalaman'daki uçakla beraber hareket ediyoruz."

BENZETMEYİ DE YANLIŞ YAPTI
Erdoğan konuşmasında kendisini Hz. Muhammed'e benzetti ancak örümcek ağı olayıyla ilgili tamamen yanlış bilgiler verdi. Erdoğan olayın gerçekleştiği yeri "Nur Mağarası" olarak söyledi. Oysa Nur Mağarası diye bişey yok. Nur Dağı'nda Hira Mağarası var. Nur Dağı'ndaki Hira mağarasında Hz. Muhammed inzivaya çekilmişti ve ilk vahiy gelmişti. Örümcek ağı olayının ise burayla ilgisi yok. Örümcek ağı olayı, Sevr dağındaki Sevr mağarasında geçiyor.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ