Şehit anasından Erdoğan’a: Teröristi TRT’ye çıkaranlara bu davayı teslim etmem

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz anma etkinliklerinde duyurduğu Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Yardımlaşma Vakfına, Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba tepki gösterdi.
Akbaba devlet kontrolü altına alınmak istenen Şehit Anaları Vakfının Bilal Erdoğan’ın kurduğu vakıflara benzemediğini söyledi. Halk TV’de konuşan Akbaba, diğer şehit annelerinin de Erdoğan’a tepkili olduğunu belirtti.


“Ben nasıl senin vakfına güveneceğim. Bu senin oğlunun vakıflarına benzemez, bu kutsal bir dava. Ne günlere kaldık. Diğer şehit anneleri de isyan ediyor, ‘Ah’ ediyor. Elimizden bir şey gelmiyor biz de Allah’a havale ediyoruz. Onun terazisi şaşmaz. Bugüne kadar şehit analarını karşına alıp konuşmadın. Kim Atatürk düşmanıysa, kim vatan düşmanıysa onları aldın karşına yedirdin, içirdin” diyerek tepkisini gösterdi.

TERÖRİSTİ TRT’YE ÇIKARANA TESLİM ETMEM

Bu davayı kırmızı bültenle aranan teröristi TRT’ye çıkaranlara teslim etmem diyen Akbaba, “Ben çocuğuma söz verdim ‘Sen bu vatana layık oldun, ben de sana layık bir ana olacağım’ diye. Ben çocuğumun davasını onlara emanet edemem” ifadelerini kullandı. Akbaba sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’nin TRT’sine kırmızı bültenle aranan 74 şehidin katilini çıkarıyorlar. Benim oğlum 5 kurşunla şehit oldu, bunu öğrendiğim gün benim adeta yanan ciğerim tarandı. Kime emanet edeceğim ben bu davayı. Sen katilini getirip televizyonda konuşturuyorsun pohpohluyorsun.”

DEVLET KONTROLÜ ‘MÜJDESİ’ VERMİŞTİ

Erdoğan ‘istismar var’ diyerek şehit yakınlarının kurdukları dernekleri devlet kontrolüne alınacağını 15 Temmuz etkinlikleri sırasında müjde olarak duyurmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ