Saray’dan sonra Perinçek’te Babacan ve Davutoğlu’nu aynı dille tehdit etti

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 15 Temmuz’un siyasi ayağında Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun olduğunu iddia etti.
Türkiye’nin siyasi tarihinde karanlık bir geçmişe sahip Doğu Perinçek, Abdullah Öcalan’a gül verdiği fotoğraf karesiyle hatırlanıyor. Yeni parti oluşumu içerisinde giren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Saray’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut’ta Davutoğlu ve Babacan’ı cemaate yardım etmekle suçladı.


BABACAN VE DAVUTOĞLU HAKKINDA SUÇLAYICI İFADELER KULLANDI

Saray’daki sıcağı sıcağına açıklamanın hemen ardından Euronews’e konuşan Doğu Perinçek, son dönemde yeni parti iddialarıyla gündeme gelen Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun “FETÖ’nün siyasi ayağı” olduğunu söyledi.

Röportajda birçok isim ve siyasi parti hakkında hakkın da suçlayıcı ifadeler kullanan Doğu Perinçek, “darbe girişiminin aydınlatılmayan yönleri olup olmadığı, varsa siyasi ayağın kimler olduğu” sorusuna tartışma yaratacak ifadelerle yanıt verdi.

“15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağı var.” diyen Doğu Perinçek, “Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu. İşte bunlar F...Ö’nün siyasi ayağı. Siyasi ayak diye, Amerika denetimindeki muhalefet siyasi ayak diye Tayyip Erdoğan’ları göstermeye çalışıyor. Tayyip Erdoğan, F...Ö’yle ölümüne savaşıyor. Ölümüne savaşanlara siyasi ayak demek hiç gerçekçi olmuyor.” dedi.

“HEPSİ BİR İTTİFAK”

Uzun süredir Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikasını destekleyen Doğu Perinçek, Ali Babacan ekibine hiç şans vermediğini belirterek, “Çünkü CHP’nin onlar bir müştemilatı. Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Babacanlar, Davutoğlular, FETÖ, HDP hepsi bir ittifak oluşturuyor. Bu ittifakın yerel seçimde bir başarısı var. Bu hem Türkiye’ye hem AK Parti’ye esaslı bir uyarı.” İfadesini kullandı.

“Amerika’nın gelip Ankara’yı silahlı işgal etmek dışında Ankara’da bir hükümet kurma şansını görmüyorum…” diyen Perinçek, “Türkiye’de Türk ordusunu, Amerikan ordusu diyelim ki Doğu Akdeniz’de başlayan süreçte yenerse, Babacanlar’ı falan onları iktidara getirir” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ