Saray’da 'gizli görüşme' iddiası: Adı geçen bir CHP'li daha konuştu

Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın gündem oluşturan "Erdoğan, CHP genel başkanlığı için bir CHP'liye destek vaat etti…" iddiasının yankıları sürüyor.
Saray’da gizli yapıldığı belirtilen görüşmede adı geçen isimlerden biri de CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’ydi. 

Kesici söz konusu iddialara ilişkin konuştu ve hayatının hiçbir döneminde CHP Genel Başkanı olmak gibi bir niyeti veya talebi olmadığını söyledi.

İlhan Kesici, Twitter hesabından şunları yazdı:


“Bir CHP milletvekilinin Genel Başkanından habersiz ve gizli bir şekilde Cumhurbaşkanını ziyaret etmesi her ne sebeple olursa olsun çok adi ve alçaltıcı bir durumdur” dedi ve şöyle devam etti: “Ve ayrıca hayatımın hiçbir döneminde CHP Genel Başkanı olmak gibi bir niyet veya talebim olmamıştır.”
 
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da söz konusu iddialar için “"Ben şaşırmadım efendim, CHP'yi nasıl dağıtırız diye çalışan ekipleri var. Arkadaşlarıma, partililere söyledim. Adamlar tutuldu, paralar verildi biz bunu gayet iyi biliyoruz. Akıl var mantık var, başka işin mi gücün mü yok” demişti. 

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP'yi dağıtmak için elinden geleni yaptığını söyleyerek “Devletin en kilit noktasındaki isimleri devriye soktuğunu biliyorum. Okuduğumda doğrudur dedim. İsim vermek istemiyorum" diye konuşmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ