Prag Büyükelçisi olarak atanan Egemen Bağış, geçiş dönemi yaşıyormuş!

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında adı geçtiği için istifa ettirilen Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, vefasızlıktan dem vurdu.


Gerçek dostların ‘geçiş döneminde’ ortaya çıktığını vurgulayan Bağış, “Siyasette aktifken, görevdeyken, yükselirken dostunuz çok olur” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Türkiye’nin Prag Büyükelçisi olarak atanan Egemen Bağış, kendisi için düzenlenen “Veda değil vefa” gecesinde konuştu. “Siyasette aktifken, görevdeyken, yükselirken dostunuz çok olur” diyen Bağış, “Ama gerçek dostlar siyasette yükselmezken, bir geçiş dönemi yaşadığınızda bir buruk dönem yaşadığınızda yanınızda olanlardır” sözleri dikkat çekti.


Bir dönem AKP’den Devlet ve Avrupa Birliği Bakanlığı yapan Egemen Bağış, 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet soruşturmasında adı geçtiği için istifa etmek zorunda kalmıştı. Sosyal medyaya yansıyan telefon görüşmelerinde Bakara Suresi’nden “bakara-makara” şeklinde bahsetmesi tepki toplamıştı.

Diriliş Gençlik Federasyonu tarafından Prag Büyükelçisi olarak atanan Egemen Bağış için “Veda değil vefa gecesi” adlı bir program düzenledi. Federasyon Başkanı Berivan Algın’ın ev sahipliğinde İBB Çırpıcı Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda konuşan Bağış, “Gerçekten burada dostlarımın arasında olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

“Siyasette aktifken, görevdeyken, yükselirken dostunuz çok olur.” diyen Bağış, “Ama gerçek dostlar siyasette yükselmezken, bir geçiş dönemi yaşadığınızda bir buruk dönem yaşadığınızda yanınızda olanlardır. Onun için vefalı duruşunuzu hiç bir zaman unutmayacağım.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet soruşturmasının yaşandığı dönemden bahseden Bağış, “Akın akın üzerimize gelindiği o süreçte de bugünde yanım olan ve bize sahip çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ