Perinçek tek tip için partisini karşısına aldı

Perinçek ilk kez partisi, gazetesi ve televizyonunu karşısına alma pahasına Erdoğan'ın yanında saf tuttu.
Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bunlara Guantanamo'daki gibi tek tip kıyafet giydirmek için Başbakanımızla konuştum" sözleriyle ortaya çıkan cezaevindeki siyasi tutuklulara tektip kıyafet giydirilmesi uygulamasına Doğu Perinçek'ten destek geldi. 

Konu gündeme geldiğinde Aydınlık Gazetesi yazarları ve Ulusal Kanal'daki yorumcular karşı çıkmış, Vatan Partisi'nin hukukçuları da bunun anayasaya aykırı olduğunu söylemişlerdi. 

Konu dün Ulusal Kanal'da Doğu Perinçek'in katıldığı soru cevap programında gündeme geldi. Perinçek tek tip kıyafetten yana olduğunu terörist ya da terörle bağlantılı olarak yakalanan kişilere tek tip kıyafet giydirilmesi gerektiğini söyledi. Perinçek bu konuda Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal'dan farklı düşündüğünü belirtirken sunucu araya girdi ve "Vatan Partisi hukukçuları da karşı çıkmıştı" dedi. 


Soru karşısında rahatsız olduğu gözlenen Perinçek, "demek ki bu konuda Vatan Partisi'nin içinde de farklı görüşler var" demekle yetindi ve tek tip kıyafetten yana olduğunu, terör suçlamasıyla tutuklanan herkese giydirilmesi gerektiğini söyledi. 

Böylece Perinçek ilk kez Erdoğan'a destek verme uğruna partisini ve kendi gazete ve televizyonunu da karşısına aldı. 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ