Pelikancılar bu kez hangi AKP’li isimleri hedef aldı?

Kamuoyu, Pelikan grubunun adını ilk kez 1 Mayıs 2016’da dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’ya karşı hazırladığı bir bildiriyle duymuştu. Söz konusu Pelikan Bildirisi’nin ardından Davutoğlu başbakanlık görevinden istifa etmişti.
Bir çok AKP’li bakan ve milletvekilinin tepki gösterdiği Pelikan Grubu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a destek verdiği biliniyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pelikan Grubu’nu ziyaret etmiş, tüm eleştirilere bu şekilde bir yanıt vermişti.


Pelikan Grubu’na karşı olan isimlerin başında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski metin yazarı ve eski AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal geliyor.  Ünal son olarak “F..ö ve PKK’dan daha tehlikeli, içerdeki sinsi ur, partiyi zehirleyen Pelikan Örgütü derhal kararlılıkla tasfiye edilmelidir” sözleriyle gündeme gelmişti.

Bu açıklamadan tam üç ay sonra Pelikancılar, kendilerini hedef alan AKP’li üst düzey isimlere karşı sosyal medyada yeni bir açıklama yaptı.

Pelikancıların sosyal medyadaki hesaplarından biri olarak bilinen “debuffer” adlı Twitter kullanıcısı, “İbrahim Eren, Şenol Kazancı ve Mustafa Varank’ın müşterek kankası Aydın Ünal’ı biraz daha yakından tanıyalım mı?” diyerek bu isimler hakkında mesajlar yayınladı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ