Öztrak'tan 'tahkim' yanıtı: Hovardalığı yapanların yedi göbek sülalesinden söke söke alırız

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kanal İstanbul temel atma törenindeki, “Tahkimde söke söke alırlar” sözlerine yanıt verdi.

Adana Büyükşehir Belediye'sinin Sarıçam ilçesinde dün yaptığı temel atma törenine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak , Kanal İstanbul’la ilgili Erdoğan’ın “Tahkimde söke söke alırlar” sözlerine yanıt verdi.

Kanal İstanbul’a para yatıranlara CHP iktidarında bir kuruş dahi ödemeyeceklerini tekrarlayan Öztrak, “Bize tahkim mahkim sökmez. O tahkimde davaların hepsini kazanırız. Velev ki kazanamadık, bir başka mekanizmayı da çok iyi biliriz. Bu hovardalığı yapanların yedi göbek sülalesinden bu parayı söke söke alırız” dedi.


Öztrak'ın açıklamasında öne çıkan başlıklar şunlar: 

"TALAN İSTANBUL’A BİR KURUŞ ÖDEMEYECEĞİZ"

Bugün burada önemli bir açılış gerçekleştiriyoruz. Bizim belediyelerimiz yeşile yeşil katıyor. Bugün burada bir parkın temelini atacağız, ardından bir kreşin temel atma törenine gideceğiz. Onlar bugün bugün İstanbul’da Talan İstanbul Projesi’nin güya köprüsünün temelini attılar. Biz baştan itibaren söylüyoruz. Millet İttifakımızın ortakları açıkça ifade ediyorlar. İktidara geldiğimizde, herkes bilsin ki Talan İstanbul Projesi’ne para yatıran kimseye bir kuruş para ödemeyeceğiz.

"YEDİ GÖBEK SÜLALELERİNDEN SÖKE SÖKE ALIRIZ"

Beyefendi bugün çıkmış demiş ki “Bu CHP uluslararası tahkim nedir bilmiyor. Bu parayı sizden söke söke alırlar.” Önce Grup Başkanvekilleri kabul etti, şimdi de kendisi kabul ediyor ki Millet İttifakı, CHP iktidara geliyor. Ama bugün cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan AK Parti Genel Başkanı kimin cumhurbaşkanıdır Allah aşkına? Bu parayı bizden söke söke alırlarmış... Nerede kaldı yerlilik, nerede millilik? Nerede alacaklar? Tahkim Londra’da, Türk mahkemelerinde değil. Kim alacak? Dolarla Avroyla garanti verdiğiniz havuz müteahhitleri tahkime gidip parayı söke söke alacaklarmış. Sn. Erdoğan merak etmesin. Biz CHP olarak yıllarca bu devletin içinde devleti yönetmiş, devlet nedir bilen, tahkim nedir bilen insanlarız. Bize tahkim mahkim sökmez. O tahkimde davaların hepsini kazanırız. Velev ki kazanamadık, bir başka mekanizmayı da çok iyi biliriz. Bu hovardalığı yapanların yedi göbek sülalesinden bu parayı söke söke alırız.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ