Özcan: Çoğunun bir ayağı çukurdaydı!

Koronavirüs salgınında yaşlı ölümlerine dikkat çekmek isteyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ”Ölenlerin çok büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı” sözleri tepkiyle karşılandı.


Bolu’da yerel medyayla bir araya gelen Bolu Belediye Başkan Tanju Özcan, Kovid-19’dan ölenlerin yaş ortalamasına vurgu yapmak isterken büyük bir gafa imza attı.. Bolu’daki vakaları değerlendiren Özcan’ın “Ölenlerin çok büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı.”  sözleri büyük tepki çekti.

Gazetecilerin, “Koronavirüsten dolayı hayatını kaybeden insanların defin işlerini mezarlık işleri müdürlüğü yapıyor. Kaç kişi defnedildiğine dair bir rakam paylaşabilir misiniz?” sorusu üzerine Özcan “Son olarak bir rakam alamadım ama herhalde valiliğin mi bir açıklaması vardı. Yerel basında okudum 40 civarında diye” şeklinde konuştu.


“ÖLENLERİN ÇOĞU BİR AYAĞI ÇUKURDA OLAN İNSANLARDI”

Kentte koronavirüsten ölenlerin yaş ortalamasına dikkat çekmek isteyen Özcan, “Yani şöyle söyleyeyim ölenlere baktığınızda, büyük bir çoğunluğu başka hastalıktan muzdarip olan, yaşı da oldukça ileri yaşta olan kişiler. Yani ölenlerin büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı.” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ