Ozan Arif'ten Erdoğan'ın ziyaretine sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Alparslan Türkeş'in kabrine referanduma 1 hafta kala yaptığı ziyarete Ülkücü camianın önde gelen sanatçılarından Ozan Arif çok sert tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti.

Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen 37. Muhtarlar Toplantısı'nın ardından Türkeş'in Beştepe'deki kabrine gitti. Kabir başında edilen duaya eşlik eden Erdoğan, duanın ardından mezara bakır ibrikle su döktü.

Gazete2023 sitesinin haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, merhum Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etmesine Ülkücü camiadan tepki yağarken, en sert tepki Ozan Arif'ten geldi.


Ünlü Halk Ozanı sosyal medya hesabından "Yorum-morum sormayın, yorum-morum yok beyler!../ Koyunun riyasına, kurtun karnı tok beyler!.." mısralarını paylaştı. BAHÇELİ, TÜRKEŞ'İN MEZARINI ZEMZEM SUYU İLE YIKATMIŞTI

MHP, 7 Haziran'dan sonra kurulan seçim hükümetinde Başbakan Yardımcılığı görevini kabul eden Tuğrul Türkeş ile dönemin Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret etmelerine dikkat çeken bir tepki göstermişti."TÜRKEŞ'İN MEZARINI KİRLETTİLER, ZEMZEM SUYUYLA YIKANDI"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimat verdi, Türkeş’in mezarı ve çevresi, zemzem ve gül suyuyla yıkanmıştı.. Bu işlemin gerekçesi, "Türkeş’in mezarını kirlettiler. O nedenle zemzem ve gül suyu ile yıkandı" şeklinde açıklanmıştı.

"RUHU İKİNCİ KEZ İNCİTİLDİ"

Mezarlık ziyareti için MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Rahmetlinin ruhu ikinci kez incitildi. Ölçüsüzlüğün bu kadarına da pes demek lazım. Babasını ziyareti şimdi mi aklına geldi? Yalnız ziyaret edebilirdi” demişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ise, “Bu tip girişimler MHP’yi güçlendirmekte başka hiçbir şeye yaramaz” değerlendirmesinde bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ