“Öksüz” yanıtı: Sizde bir yerlerde kalıyordur, iyi koruyor musunuz

CHP Milletvekili Haluk Koç, Soylu'nun, "Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın" şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.
Koç, "Bizde kalacak hali yok ya, Tabii ki bileceksiniz, kesin biliyorsunuzdur, sizde bir yerlerde kalıyordur. İyi koruyor musunuz bari?” karşılığını verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gülen Cemaati’nin “TSK imamı” olduğunu öne sürdüğü Adil Öksüz ile ilgili açıklamada bulundu. Soylu, Öksüz’ün yerini bildiklerini açıkladı.

“SİZDE BİR YERLERDE KALIYORDUR, İYİ KORUYOR MUSUNUZ?”


CHP Milletvekili Haluk Koç, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Soylu’nun, “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın” şeklindeki açıklamasına, “Bizde kalacak hali yok ya, Tabii ki bileceksiniz, kesin biliyorsunuzdur, sizde bir yerlerde kalıyordur. İyi koruyor musunuz bari?” karşılığını verdi.

“ÖKSÜZ, MİT’E ANGAJE…”

Eski MİT’çi Mehmet Eymür, 15 Temmuz darbe girişimin kilit ismi olduğu öne sürülen Adil Öksüz’ün “MİT’e angaje belgesinin olduğunu” iddia ederek “Yurt dışında değildir onu kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü konuşabilir yurt dışında… muhtemelen yaşamıyor olabilir.” demişti.

“KAÇIŞI NORMAL DEĞİL”

Eymür, “MİT elemanı” olduğu biçiminde iddialar bulunan Öksüz’ün kaçışının normal olmadığını belirterek şu yorumu yapmıştı:

“Bir anda yok olmasını katiyen normal karşılamıyorum. Bir takım ortaya çıkan bilgiler de var. Adil Öksüz’ün angaje formları ortaya çıktı. Deniz Bayrak isminde MİT mensubu olduğunu iddia eden bir ismin iddiaları var. Adil Öksüz’ün eleman olduğunu, kullanıldığını iddia ediyor.”

“YURT DIŞINDA DEĞİL, KESİN”

Mehmet Eymür “Kayıp olması çok dikkat çekici değil mi? Hayatta mı değil mi onu da bilmiyoruz. Ama yurt dışında değildir onu kesinlikle söyleyebilirim. Çünkü konuşabilir yurt dışında olursa orada, yani muhtemelen yaşamıyor olabilir.’ dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ