Oğul Erdoğan: Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor…

Bilal Erdoğan: Bu ülkenin geleceği için gençlerine mesajlar veren kimimiz var? Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, dünyanın en büyük aktörleriyle masaya oturuyor.. arkayı iyi desteklememiz lazım.'
Cumhurbaşkanı Erdoğan’oğlu Bilal Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü programında öğrencilerle bir araya geldi.


Tarafsız Haber Ajansı’nda yer alan habere göre burada konuşan Bilal Erdoğan ”Bizim 20. yüzyıl aydınımız maalesef dünyayı takip edemedi, dünyayı kaçırdı. Nasıl kaçırdı? İttihatçılar eğitim için gittikleri zaman Avrupa’ya özellikle Fransa’daki pozitivist akımlardan etkilendiler, dinin hep ‘tu kaka’ edildiği, kötü görüldüğü, haşa Allah’la tanrıyla bir rekabetin, bir didişmenin hayat tarzı edinildiği bir dünya görüşünü benimseyip Türkiye’ye döndüler. Avrupa o pozitivizmi aştı, bizim aydınımız o pozitivizmden 100 yıl, 150 yıl kurtulamadı. Bu, biraz aydınımızda dünyayı kaçırmasını, ülkemizin de dünya gündemlerinin hep peşinden gitmesini, gerisinde kalmasını getirdi” dedi.

Bilal Erdoğan sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Bu ülkenin geleceği için gençlerine mesajlar veren, motivasyon veren kimimiz var? Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, Libya’da mücadele, Doğu Akdeniz’de mücadele, Suriye’de mücadele, dünyanın dört bir yanında dünyanın en büyük aktörleriyle masaya oturuyor artık bizim arkadan gelenler olarak bu arkayı iyi desteklememiz lazım. Fikirle desteklememiz lazım, projelerle desteklememiz lazım, hayallerimizi gerçekleştirerek desteklememiz lazım.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ