Murat Boz ‘bağış’ın açıklanmasına onay vermiş

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyası için 100 bin TL bağış yapan şarkıcı Murat Boz isminin açıklanmasına onay verdiği öğrenildi.
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 23 Haziran’da yenilenmesine karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimi için partiler Hazine’den yardım alamayacak. Bunun üzerine CHP, Ekrem İmamoğlu’na destek amacıyla bir bağış kampanyası başlatmıştı. İlk gün 5 milyon lira toplanan kampanyaya şarkıcı Murat Boz’un 100 bin lira bağışladığı iddia edilmişti.


Kampanya sürecini şeffaf yürüteceğiz diyen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Murat Boz iddiasını da doğruladı. Sözcü gazetesine konuşan Kaftancıoğlu, açıklamayı Murat Boz’un onayı üzerine yaptıklarını söyledi. Kaftancıoğlu bundan sonrada artık kampanyaya katılanlar tarafından istenirse açıklama yapılacağını söyledi.

Öte yandan, Yasalar gereği, bir kişinin bir siyasi partiye 1 yıl içinde en fazla 54 bin 566 TL bağışlayabildiği, Boz’unda iade edilen kısmı annesinin üzerinden tekrar bağış yaptığı öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ