Milletin Meclisinde “haysiyetsiz, onursuz, şerefsiz, alçak, hain” kavgası

TBMM’de “haysiyetsiz, onursuz, şerefsiz, alçak, hain” tartışması kavgaya dönüştü. Önce Erdoğan, ardından da CHP Grup Başkan Vekili Özkoç, karşılıklı olarak bu ifadeleri kullanınca Meclis karıştı.
CHP’li Engin Özkoç, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugünkü açıklamalarına Mecliste düzenlediği basın toplantısında Erdoğan’a yönelik eleştirilerde bulundu.


Erdoğan’ın AKP grup konuşmasında “Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini sürekli fitneyle, yalanla, iftira ile lekelemeye çalışan her kim olursa olsun açık ve net söylüyorum; haysiyetsizdir, onursuzdur, şerefsizdir, alçaktır, haindir” dedi.

ÖZKOÇ’TAN CEVAP GECİKMEDİ

Erdoğan’a cevabı Özkoç verdi. Tayyip Erdoğan’ın “BOP Eş Başkanıyım” açıklamasını hatırlatan Özkoç, “ABD’nin emperyalist çıkarları doğrultusunda hareket eden, Müslümanların katledilmesini sağlayan kişiye ne denir? Haysiyetsiz denir, şerefsiz denir, onursuz denir, hain denir. Kimdir bu? ABD işgalci güçlerinin eş başkanı kimse, işte bu sıfatlar tam da onun üzerine oturuyor” dedi.

Terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’a ‘Sayın’ şehitler ise ‘Kelle’ ifadelerini kullanan Erdoğan’ın o konuşmasını ekrana yansıtan Özkoç, “Müslüman şehidimize kelle diyen kişinin sıfatlarını sayıyorum tekrar size. Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, Şehide kelle diyen kişi şerefsizdir, Şehide kelle diyen kişi onursuzdur, Şehide kelle diyen kişi haindir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı olamaz. TC’yi temsil edemez” diye konuştu.

Necmettin Erbakan’ın AKP’liler için sarf ettiği sözlere atıfta bulunan Özkoç, Erdoğan’ın paraları sıfırlattığı çocuklarına askerlik yaptırmadığını hatırlatarak, “Şeytan arıyorsanız Erdoğan. Erdoğan şeytanın ta kendisidir” dedi.

Meclis’teki kavga, Özkoç’un Erdoğan’a yönelik bu sözleri üzerine çıktı.Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ