Millet açlıktan ölüyor, vekile 8. lokanta geliyor

Menüsünün ucuzluğuyla vatandaşı kıskandıran Meclis lokantalarına bir yenisi daha ekleniyor. 7 lokantası bulunan TBMM’ye 8. lokanta yapılacak. İhalesi açılan yeni lokanta için milletin cebinden tam 10 milyon lira çıkacak.


Her fırsatta vatandaşa tasarruf uyarısı yapan AKP, Meclise yeni bir lokanta daha yaptırmak için kolları sıvadı. Evrensel’den Birkan Bulut’un haberine göre, yeni lokantanın yapımı Plan ve Bütçe Komisyonunda gündeme geldi.

SARAYLARIN PERSONELİ DEVREDİLDİ


Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, 2020 yılının bütçesini görüşüyor. Görüşmelerin ikinci gününde yapılan TBMM bütçesi sunumunda, önceki yıl 1 milyar 816 milyon olan bütçenin 1 milyar 747 milyon 789 bin lira olduğu belirtildi. Meclis bütçesindeki bu azalma tasarruf tedbirleri olarak belirtilse de sebebinin Millî Saraylar İdaresi Başkanlığına devredilen 868 personelin giderleri ve yeni halkla ilişkiler binasıyla ilgili ödeneğinin 2020 yılı bütçe teklifinde yer almaması olduğu kaydedildi.

22 EYLÜL’DE İHALEYE ÇIKILMIŞ

2020 yılı Meclis bütçesinde yer alan harcamalar arasında ise yeni lokanta yapımı dikkat çekti. Meclis kampüsünde milletvekilleri, personel ve ziyaretçilerin kullanımına açık toplam 7 lokanta bulunuyor. Yeni yapılacak 550 kişi kapasiteli bahçe restoran binası ile birlikte Meclisin 8. lokantası olacak. Bütçeden 10 milyon TL ayrılan lokanta binasının yapım işi 22 Eylül 2019 tarihinde ihaleye çıktı.

YIK YENİDEN YAP

Yeni lokanta binası yapımına tepki gösteren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, yerleşke içinde yıkılan binaları anımsattı. Çakırözer, “Bizim bir binamız vardı, çok da güzel bir binaydı. Halka İlişkiler Binası’nı keşke yıkmasaydınız, keşke bu planlamalar o zaman düşünülseydi. Yani yık, yeniden yap. Bu komisyonun adı Plan ve Bütçe Komisyonu. Daha planlı hareket edilmesi gerekir. Hele Meclis’in kendi işleri ile ilgili” diye konuştu.

Yeni restoran binası yapım işi için 2020 bütçesinden 10 milyon TL ödenek ayrıldığını belirten Çakırözer, Meclis’in “tabur binası” diye anılan bir lokantasının yıkılıp otopark yapıldığını şimdi ise yeniden lokanta yapıldığını söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ