MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş'ten Kılıçdaroğlu’na ‘Çakıcı’ telefonu

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı tarafından tehdit edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak, MHP'nin Çakıcı'ya sahip çıkmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı tarafından tehdit edilmesinin ardından MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş tarafından arandığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Beni duygulandıran telefon Sayın Seval Türkeş'e ait, aradı büyük üzüntülerini dile getirdi ve bu partinin böyle bir pozisyona düşmesinin kendisi açısından da çok büyük bir rahatsızlık yarattığını ifade etti" diye konuştu.


Kılıçdaroğlu, çeşitli ziyaretler için geldiği Karabük'ün Safranbolu ilçesinde basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından, Leyla Dizdar Kültür Merkezi'nde partililerle bir araya geldi.

Daha sonra Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse'yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, çıkışta bir basın mensubunun "AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, 'Savcılık Alaattin Çakıcı'ya gerekli soruşturmayı başlatmış' şeklinde bir açıklama yaptı. Değerlendirmeleriniz nelerdir?" sorusuna şu şekilde cevap verdi:

"Siyasi partiler yasasına göre kurulmuş olan bir partinin üstelik Türkiye Cumhuriyeti tarihinde köklü olarak kabul ettiğimiz bir partinin genel başkanının bir mafya liderine sahip çıkması, asıl üzücü olan bu. Geri tartışmaların hiçbir önemi yok. Bu konuda beni duygulandıran telefon Sayın Seval Türkeş'e ait, aradı büyük üzüntülerini dile getirdi ve bu partinin böyle bir pozisyona düşmesinin kendisi açısından da çok büyük bir rahatsızlık yarattığını ifade etti. Bunu söylemek isterim, diğerlerinin hiçbir önemi yok."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ