MHP’den Doğu Perinçek’e cevap: Çay içmemiz bile mümkün değil

Gara'da katledilen 13 kişiyi kastederek, "13 kişi öldü diye yas ilan edilmez." diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek şimdi de MHP hakkında sarf ettiği sözlerle tartışmaların odağında yer aldı. MHP, Perinçek ile yan yana anılmaktan rahatsız.


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti. MHP vatansever bir konumda.” sözlerine cevap gecikmedi.

MHP kaynakları, Perinçek’in söz konusu açıklamalarına karşın, “MHP’nin Doğu Perinçek’e bakışı bellidir. MHP’nin Perinçek ile aynı yerde anılması hoş bir şey değil, şiddetle karşıyız biz bu duruma. Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir. MHP’ye üye olması bile mümkün değildir, bu şekilde kabul edilemez.” dedi.


DOĞU PERİNÇEK: MHP’NİN BAŞINDA OLMAK SUÇ DEĞİL

Önceki akşam Haber Global’de hukukçu Gamze Pamuk Ateşli’nin “Olur da Devlet Bahçeli siyaseti bırakırsa MHP’nin başına da geçersiniz, çok uygun bir pozisyonunuz var.” sözlerine üzerine Perinçek, “MHP Türkiye’nin bütünlüğü için çalışıyor, teröre karşı mücadele veriyor, Amerika’ya karşı duruyor, onun için MHP’nin başında olmak bir suç değil.” ifadelerini kullanmıştı.

Hürriyet’in haberine göre ismini vermek istemeyen MHP kaynakları, Perinçek ile bir arada bulunmalarının mümkün olmadığını belirtti.

Aynı kaynaklar şunları kaydetti: “12 Eylül’den evvel ülkücü yöneticilerin hepsini Aydınlık Gazetesi’nde hedef göstermiştir. Gazetelere tam boy ilan verip adını, okulunu, adresini yayınlamıştır. MHP’ye üye olması bile mümkün değildir, bu şekilde kabul edilemez.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ