MHP’den AKP’ye: Biz çalmayı bilmeyiz

Cumhur İttifakı ortakları AKP ve MHP arasında “destekçi” gerilimi yaşandı. “İktidar biziz” diyen AKP’liye MHP MYK üyesinden, “Biz Ülkücüyüz. Ne çalmayı biliriz, ne de oynamayı” cevabı geldi.


AKP Karamürsel İlçe Danışma toplantısında Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın Cumhur İttifakı ortağı MHP’ye “iktidar biziz” mesajına MHP’den set cevap geldi. MHP MYK Üyesi Erkan Azeri “Biz Ülkücüyüz. Ne çalmayı biliriz, ne de oynamayı” dedi.

MHP ORTAK DEĞİL, DESTEKÇİ


AKP Karamürsel İlçe Danışma toplantısında Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, “MHP iktidar ortağı değil, Cumhur İttifakının destekçisi. İktidar biziz arkadaşlar. Davulu biz çalarız, hep beraber oynarız. O partiye emek veren arkadaşlarımızı da kırmamalıyız. Allah kurduğumuz bu birlikteliği inşallah baki kılar. Bu bir davadır. Bizim birbirimize olan inancımız tamdır” dedi.

“NE ÇALMAYI BİLİRİZ NE DE OYNAMAYI”

MHP MYK Üyesi Erkan Azeri, Yıldırım’ın sözlerini eleştirerek, “Birileri bizi destekçi görüyormuş, birileri bizi ortak görüyormuş. Her ikisi de yanlış görüyor. Biz bu ülkenin sahipleriyiz, onlarsa görevlendirdiğimiz memurlar. Ha bir de “Davul bizde, tokmak bizde, biz çalar biz oynarız” sözü çok yerinde. Biz Ülkücüyüz. Ne çalmayı biliriz, ne de oynamayı” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ