MHP: HDP’yi kapatmak için Yargıtay dava açsın, yoksa biz açacağız

MHP, Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu 108 HDP'li siyasetçi hakkında hazırlanan yeni 'Kobane iddianamesi'ni işaret ederek Yargıtay'ın HDP'ye kapatma davası açmasını istedi.


MHP, aksi halde HDP'yi kapatmak için kendilerinin başvuracaklarını açıkladı. MHP, CHP ve İYİ Parti'ye de teröre yardım ve yataklık suçlaması yöneltti.

MHP, HDP’yi kapatması için Yargıtay’a dava açma çağrısında bulundu. HDP eski Eş Genel Bakanı Selahattin Demirtaş’ın da aralarında bulunduğu 108 HDP’li siyasetçi hakkında hazırlanan yeni ‘Kobane iddianamesi’ni işaret eden MHP, aksi halde HDP’yi kapatmak için kendilerinin başvuracaklarını açıkladı. MHP ayrıca CHP ve İYİ Parti’ye de teröre yardım ve yataklık suçlaması yöneltti.


MHP: KOBANE İDDİANAMESİ İHBAR NİTELİĞİNDEDİR 

MHP’den yapılan yazılı açıklamada, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, bilhassa 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili hazırlanan ve hukuken açık ihbar niteliği taşıyan iddianameyi temel alarak HDP hakkında acil ihtiyaç olan kapatma davasını süratle açabilecektir. Şayet kapatma davasının açılması tavını kaybedip tavsamaya havale edilirse Milliyetçi Hareket Partisi Siyasi Partiler Kanunu’nun 100’üncü maddesine müzahir olarak gereğini zamanı geldiğinde inanmışlıkla yapacaktır” denildi.

CHP VE İYİ PARTİ’YE ‘ TERÖRE YARDIM VE YATAKLIK’ SUÇLAMASI 

Açıklamada Millet İttifakı partileri hakkında da soruşturma açılması gerektiği söylenerek, CHP ve İYİ Parti’ye de teröre yardım ve yataklık suçlaması yöneltildi:  “CHP’nin, İYİ Parti’nin itirazları suç ve suçluyu koruma mahiyetindedir. Bunun yanında teröre yardım ve yataklık olarak da ayrıca ele alınmalıdır.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ