Metiner: Gül ve Davutoğlu, Yıldırım’ı desteklediklerini açıklasınlar!

AKP eski İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na Binali Yıldırım’ı desteklediklerini açıklama çağrısında bulundu. Metiner, “Bunu yapmazlarsa ihanet şebekesinin bir parçası olduklarını göstermiş olurlar” dedi.


Metiner, yeni parti kuracağı iddia edilen muhaliflere yönelik eleştirilerini sürdürdü. Metiner, iki muhalif hareketi de parti içersinde görünüp arkadan hançerlemekle suçladı.

OYLARININ RENGİNİ AÇIKLASINLAR


Akit’e konuşan Metiner, “Aksini iddia ediyorlarsa, yani hayır böyle bir niyetimiz yok diyorlarsa, hadi daha açık bir ifadeyle diyeyim biz CHP adayının kazanmasını isteyecek kadar hain değiliz diyorlarsa, o zaman kendilerine çağrıda bulunuyorum: Oylarının rengini açıklasınlar!” ifadelerini kullandı.

İHANET ŞEBEKESİNİN BİR PARÇASI OLURLAR

Metiner şunları dile getirdi: “Her konuda demeç veren, güya partilerinin selameti için bildirgeler yayınlayan Gül ve Davutoğlu ikilisi AK Parti adayı Binali Yıldırım’ı desteklediklerini çıkıp açıklasınlar yeter! Evet bu kritik süreçte her ikisini de sadece oylarının ve desteklerinin Ak Parti’den yana olduklarını alenen ve güçlü bir şekilde yapmaları çağrısında bulunuyorum. Bunu yapmazlarsa ihanet şebekesinin bir parçası olduklarını göstermiş olurlar. Bu durumda artık AK Parti adına konuşma hakları kalmaz ve AK Partililer onları kendilerinden bilmezler.”

NETLİK VE MERTLİK BUNU GEREKTİRİR

Metiner sözlerini şu cümlelerle noktaladı: “Hem içerde görün hem arkadan hançerle olmaz. Bunun adına dürüstlük ve mertlik denmez. Diyelim ki AK Parti adayı için destek çağrısında bulunmak istemiyorlar. Şahsi ve siyasi nedenlerle. O zaman çıkıp İstanbul seçimleri için tavırlarını net bir şekilde açıklasınlar bilelim. CHP adayına mı oy verecekler/verdirtecekler yoksa sandığa mı gitmeyecekler? Netlik de mertlik de bunu gerektirir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ