Meral Akşener, kurulacak yeni parti için umutlu konuştu

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çeşitliliğe ihtiyaç olduğunu ifade ederek kurulacak yeni bir partinin bloklaşma karşısında yumuşama sağlayabileceğini belirtti.
Akşener, “Türkiye için son derece faydalı görüyorum. İki blok arasındaki siyasi bölünmeyi yani bloklaşarak bölünmeyi Türkiye’nin insanların birbirleriyle olan ilişkileri açısından mahsurlu görüyorum. Yani yumuşamayı sağlayabilir seçmenin birbiriyle olan ilişkilerinde” dedi.


SEÇMEN SİZİ BİR YERE KONUMLANDIRIYOR

İyi Parti seçmeni ve yöneticileriyle ilgili bir değerler araştırması yaptıklarını anlatan Akşener, araştırmayla ilgili şu bilgileri verdi: “Görülen şey şu, siz kendinizi nasıl tanımlarsanız tanımlayın seçmen bir yere oturtuyor. Dolayısıyla Anavatan benzeri bir parti kuracağım diye yola çıkıyorsunuz fakat seçmeniniz sizi bir yere konumlandırıyor. Yani insanlar bir plan yapıyor ama sonuçta sizi tanımlayan seçmeniniz oluyor. Bilmiyorum bu yeni kurulan partiyi ya da partileri seçmen nereye konumlandıracak, onu göreceğiz.”

ERDOĞAN ERKEN SEÇİME GİTMEMEK İÇİN GAYRET GÖSTERECEK

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde “Allah” dedirtecek bir revizyon beklemediğini vurgulayan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sistemden vazgeçmemek için elinden geleni yapacağını söyledi. Erdoğan’ın erken seçime gitmemek için de elinden gelen gayreti göstereceğini belirten Akşener, “Türkiye ekonomik olarak sıkışıyor. Damat Bey’i alması mümkün görünmüyor. Ekonomi açısından Türkiye’yi sıcak bir yaz bekliyor” dedi.

ERKEN SEÇİMİ EKONOMİ + YENİ PARTİLER BELİRLER

Erken seçim taleplerinin olmadığını tekrarlayan Akşener, “Seçimi talep eden ne Sayın Kılıçdaroğlu ne ben ne CHP ne İyi Parti. Talebimiz yok. Fakat tamamen ekonomi artı Sayın Babacan, Sayın Davutoğlu’nun gidecekleri yol belirler” diye konuştu.

ERDOĞAN’IN GÖZÜ KULAĞI BU İKİ PARTİDE OLACAK

Akşener şunları dile getirdi: “Tekçiliğin Türkiye’yi ne hale getirdiği ortada. Eğer böyle bir yola gireceklerse kendilerine başarılar dilerim. Ama elbette ilk gözlerini çevirecekleri yer AK Parti seçmenidir, doğaldır, o alanı tanıyorlar. Sayın Erdoğan’ın bundan sonra teksif olacağı, tüm her şeyi ile takip edeceği bu iki arkadaşımızın kuracağı partiler olacaktır diye düşünüyorum.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ