Menderes Türel kendi referandumunu tanımadı

Sandıktan farklı sonuç çıkarsa demokrasi yok.
AKP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel kendi aldığı referandum kararı sonucunu tanımayarak oyun parkını yıkma kararı aldı. Yıkıma tepki gösteren halka müdahale eden polis, bir kişiyi yaraladı bir kişiyi de gözaltına aldı. 

AKP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin "Şarampol Projesi" kapsamında Üçgen ve Cumhuriyet mahallelerinde bulunan parkları yıkarak yerlerine 7 katlı otopark yapılmasına karar vermesi üzerine mahalle sakinleri tepki göstermişti. Yurttaşların tepkisi üzerine AKP'li Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından referandum yapılması kararı alınmıştı. Üçgen ve Cumhuriyet mahallesi sakinlerinin katılımıyla 11 Haziran’da yapılan referandumda Cumhuriyet Mahallesi bin 10 Hayır 221 evet, Üçgen mahallesi ise bin 852 Hayır 139 Evet olmak üzere yüzde 88.8 Hayır oyu kullandı. Bunun üzerine AKP'li Türel geri adım attığını duyurarak projenin durdurulduğunu duyurdu. Aldığı referandum kararını tanımayan AKP'li Türel, Göçmen Parkı'na bu sabah iş makineleri, çevik kuvvet ve TOMA konuşlandırdı. 

İş makinelerini gören halk tepki göstererek, nöbete başladı. Halkın nöbete başlaması üzerine polis ve TOMA yurttaşlara müdahale etti. Halka desteğe gelen Öğrenci Kollektifleri üyesi bir kişi gözaltına alınırken, müdahalede Halkevi üyesi Yasemin Aydemir de yaralanarak hastaneye kaldırıldı. 


İş makineleri halkın tüm tepkisine rağmen parka girerek, yıkım işlemini başlattı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ