Mansur Yavaş'tan adaylık için ilk açıklama

Ankara Büyükşehir Belediyesi adaylığı için ismi geçen Mansur Yavaş sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
Yavaş, "Ankara rozetsiz olarak yönetilmelidir. Umarım ortak akıl ve uzlaşı ile bir aday tesbiti yapılıp Ankara layık olduğu değere kavuşur" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili ismi sık sık alılan eski CHP'li Mansur Yavaş adaylık ile ilgili açıklama yaptı. 

Yavaş şu açıklamalarda bulundu;


Adaylığım konusundaki teveccühün şahsıma değil Ankaralılara gösterildiğine inanıyorum. Siyasi görüşü ne olursa olsun derdi Ankara olanlara verilen değerin ifadesidir. Uzlaşı ve ortak akla dayalı günlük siyasi çekişmelerden uzak huzurlu bir Ankara yönetimi istenmektedir.

Ankara sıradan bir kent değil, Ülkemizin Başkentidir. Ankara’yı, zamana ve zemine göre değişebilen politik ihtiraslara göre okumak; bu kente yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Gösterilen ilginin ideolojik taassuptan uzak durup Ankara’yı merkeze almamız olduğuna inanıyorum.

"Rozetsiz yönetilmeli"

Ben aday olsam da olmasam da ülkemize yakışır bir Başkent için ve 20 yılı aşkın tahribatın artık sona erdirilmesi için siyasi partilerin uzlaşıp bir araya gelmesi artık ihmal edilemez bir zorunluluktur.

Başkente siyaset gözlüğü ile bakılamaz .

Ankara seçimine sadece parti gözüyle bakanlar 24 yıllık bir partizanlıktan ders almamış demektir. Aynısını yapmak istemenin izahı yoktur.

Ankara rozetsiz olarak yönetilmelidir.

Umarım ortak akıl ve uzlaşı ile bir aday tesbiti yapılıp Ankara layık olduğu değere kavuşur.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ