Kurulacak yeni partide son durum ne?

​Meral Akşener ve Ümit Özdağ’ın öncülüğünü yaptığı yeni parti oluşumu çalışmalarını sürdürüyor.
Bir taraftan toplumun beklentilerini ölçmek için kamuoyu araştırmaları yapılıyor, diğer taraftan “merkez, milli ve yerli” olarak çerçevesi çizilen partinin programı ve tüzüğünü oluşturmak için dış politikadan ekonomiye, kadından gençlik alanına 45 farklı alanda kurulan komisyonlar çalışıyor.

Gazeteduvarın haberine göre; Partinin ismi, amblemi ve amblemde kullanılacak renk seçimi de üstünde özenle çalışılan konular arasında. Yeni partinin genel merkez binası için de arayışlar başladı. Bir dizi seçenek arasında karar verilmeye çalışılıyor.

Bu arada yeni kurulacak partinin seçime girebilmesi için illerin en az yarısında seçimden 6 ay öncesinde teşkilat kurmuş, büyük kongre yapmış veya Meclis’te 20 milletvekili ile grup kurmuş olması gerek. Tabii bütün bunlar ciddi maddi kaynak anlamına geliyor. Peki yeni oluşum bu maddi kaynağı nasıl sağlayacak? Parti kuruluşunda yer alan isimlere göre kaynak sorunu yok. Çok sayıda kişi bu oluşuma maddi destek sunmak istiyor. Ama kurucuların en hassas olduklarını söyledikleri konulardan biri de işte bu kaynakların nereden nasıl geldiği. Kurucular açıkça, “Sonra başa bela olmasın” dedikleri bu maddi kaynakları en ince ayrıntısına kadar inceliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ