Kulis: AKP seçim kampanyasında 'Yiğidi öldür ama hakkını yeme' diyecek

Kulis haberlere göre AKP seçim kampanyasında ‘Kötü günleri birlikte atlatacağız’ vurgusu yapacak. ‘Fedakârlık, mütevazılık, dayanışma’ gibi duyguların öne çıkarılması planlanıyor.

Muhalefetin erken seçim ısrarına rağmen, seçimlerin 2023'te yapılacağını söyleyen iktidar partisinde seçim hazırları sürüyor. 

Hürriyet gazetesi yazarı Nuray Babacan, bugünkü köşe yazısında siyasi partilerin kampanya hazırlıklarını yazdı. AKP'deki hazırlıkları aktaran Babacan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:


"Doğru kampanya ve doğru yaklaşım’ konusunda kafa yoranlar alternatif yaratmaya çalışıyor. Bu hazırlıkların yürütüldüğü yerlerden biri de iktidar partisi. Farklı araştırma şirketleri üzerinden hazırlıklar yapıldığını biliyoruz. Bir grup, çalışmaların daha gerçekçi temeller üzerinden yürütülmesini hedefliyor.

Örneğin toplumda egemen olan ruh halinin analiz edilmesi gibi. Ayrıca negatif alanların listelenmesi, toplumdaki bıkkınlık ve tükenmişlik duygusunun ortadan kaldırılması için neler yapılması gerektiğinin araştırılması, genel havanın değişmesi için atılması gereken adımlar tartışılıyor.

Seçim kampanyasında pandemi ve savaş gibi koşulların yarattığı olumsuzluk kullanılacak. Diğer taraftan diplomasi, savunma sanayi gibi alanlarda atılan adımlar ön plana çıkarılacak.

‘Kötü günleri birlikte atlatacağız’ vurgusu üzerinden gidilecek. ‘Demokratikleşme, yargı, ekonomi, insan hakları’ gibi konular ise henüz arafta. ‘Fedakârlık, mütevazılık, dayanışma’ gibi duyguların öne çıkarılması planlanıyor. Yani biraz “Yiğidi öldür ama hakkını yeme” üzerinden gitme planı yapılıyor. Tutarsa tabii..."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ