Konsensus: HDP’lilerin yüzde 76’sı İmamoğlu’na oy verecek

Konsensus’un anketine göre İYİ Partili seçmenin yüzde 7’sinin tercihi Yıldırım. Yüzde 14’ü ise oy kullanmayacak.
Konsensus’un anketine göre İstanbul’da AKP’nin adayı Binali Yıldırım, Ankara’da ise CHP’nin adayı Mansur Yavaş önde. TELE1’de Hilmi Hacaloğlu’nun konuğu olan Konsensus Araştırma Genel Müdürü Murat Sarı, İstanbul ve Ankara’ya dair yeni anketlerini paylaştı.Buna göre İstanbul’da Binali Yıldırım’ın oyu yüzde 44,3, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun oyu yüzde 41,6. Katılımcıların yüzde 6,1’i ise kararsız.

İstanbul’da MHP’lilerin yüzde 77’si Yıldırım’a, yüzde 8’i ise İmamoğlu’na oy verecek. HDP’lilerin ise yüzde 76’sı İmamoğlu’na, yüzde 4’ü de Yıldırım’a oy verecek. İYİ Partili seçmenin ise yüzde 7’sinin tercihi Yıldırım. Yüzde 14’ü ise oy kullanmayacak.

AKSOY’A GÖRE ANKARA’DA YAVAŞ ÖNDE


Programın bir diğer konuğu olan Aksoy Araştırma Genel Müdürü Ertan Aksoy ise Yıldırım ile İmamoğlu arasındaki farkın bir buçuk puana kadar gerilediğini dile getirirken, Ankara’da CHP’nin adayı Mansur Yavaş’ın önde olduğunu açıkladı.Aksoy aynı zamanda Bursa, Adana ve Antalya’da sürpriz beklediğini dile getirerek, CHP’nin bu üç ili kazanabileceğini söyledi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ