KONDA’dan 23 Haziran açıklaması: İmamoğlu lehine kayda değer bir fark olacak

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir seçimi öncesi seçmen tercihlerini değerlendirdi. İmamoğlu’nun oylarında artış olduğunu açıkladı.


İptal edilen 31 Mart İstanbul seçimi öncesi iktidarın kullandığı dilin muhalefeti konsolide ettiğini söyleyen Ağırdır, “17 yıl sonra ilk kez moral üstünlük muhalefette” ifadesini kullandı. Ağırdır, anket sonuçlarının 23 Haziran seçiminde Ekrem İmamoğlu’nun oylarında kayda değer bir artış olacağını gösterdiğini söyledi.

YÜZDE 3’LÜK AKP SEÇMENİ SANDIĞA GİTMEYECEK


T24’ten Şirin Payzın’ın sorularını yanıtlayan Ağırdır, İmamoğlu’nun seçmene samimi ve sahici gelmeye başladığını, AKP’nin ise ‘sahicilik sorunu’ yaşadığını vurguladı. 31 Mart’ta ‘beka’ söylemi yerine ‘hizmet’ söylemini öne çıkartan AKP’nin artık inandırıcı olmadığını belirtti. Ağırdır ” Çığ varken bağırılmaz, iktidar bloku çok bağırdı ve çığ patladı” diye konuştu.

Ağırdır, YSK’nın iptal kararının ardından adalet ve vicdan duygusu zedelenen yüzde 3’lük bir AKP seçmeninin de sandığa gitmeyeceğine dikkati çekti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ